قابل توجه دانشجویانی که تاریخ عقد آنها از ۹۲/۰۷/۰۱ لغایت ۹۳/۰۷/۳۰ می باشند      حجت‌الاسلام والمسلمین میرمجید قریشی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ترویج سنت حسنه ازدواج در میان جوانان به ویژه دانشجویان فرهیخته و تحکیم بنیان خانواده و مهارت […]

کلاسهای دانشگاه آزاد اسلامی تکاب روز چهارشنبه مورخه ۲۳/۰۷/۹۳ برگزار خواهد شد

وام ازدواج ۲۰ میلیون تومانی به زوج‌های دانشگاه آزاد   معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس مصوبه جدید دانشگاه آزاد اسلامی و موافقت ریاست این دانشگاه در خصوص تشویق جوانان به ازداواج، دانشجویانی که از ششم شهریور ازدواج کنند به هر دانشجو ۱۰ میلیون تومان وام ازدواج دانشجویی پرداخت می‌شود. سعید کاردار افزود: این […]

تصویب رشته های جدید کاردانی پیوسته تربیت بدنی و مکانیک خودرو-مکانیک خودرو زیر نظر واحد زنجان جهت ثبت نام به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی(azmoon.org( مراجعه کرده و با کد (۱۳۸) ثبت نام نمایید. جهت اطلاع بیشتر به ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی تکاب واقع در خیابان امام بلوار تخت سلیمان مراجعه فرمایید. این رشته […]

بخشنامه وام ازدواج دانشجویی

نظر دهید
براساس مصوبه دانشگاه آزاد اسلامی و موافقت ریاست این دانشگاه در خصوص تشویق جوانان به ازداواج، دانشجویانی که از ششم شهریور ازدواج کنند به هر دانشجو ۱۰ میلیون تومان وام ازدواج دانشجویی پرداخت می‌شود.

موضوع: بخشنامه وام ازدواج دانشجویی

با عنایت به دستور ریاست محترم دانشگاه در خصوص ترویج و حمایت از سنت حسنه ازدواج، دانشجویانی که از تاریخ ۱۳۳۹۳/۰۶/۰۶ (در روز مبارک ولادت حضرت معصومه(س)، روز دختر) به بعد عقد نموده و متقاضی اخذ وام یکصد میلیون ریالی ازوداج می باشند می بایست از طریق سامانه معاونت دانشجویی به آدرس www.stu.iau.ir  ثبت نام، تا پس از بررسی اداره کل صندوق رفاه و بیمه دانشجویی و اعلام مراتب به شعبات پست بانک مورد نظر متقاضی اقدام مقتضی صورت پذیرد. ضمناً شرایط وام مذکور به شرح ذیل می باشد:

۱-         تسهیلات به دانشجویان فعال دانشگاه آزاد اسلامی که در ترم جاری ثبت نام نموده اند ارائه خواهد شد.

۲-        تسهیلات به دانشجویانی که تاریخ ازدواج ایشان پس از تاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۶ باشد ارائه خواهد شد و برای دانشجویان عزیزی که قبل از تاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۶ ازدواج نموده اند مطابق بخشنامه قبلی تسهیلات با مبلغ ۱۵ میلیون ریال و باز پرداخت ۲۰ ماهه تعلق می گیرد.

۳-      کارمزد وام ۱۴ درصد با بازپرداخت ۵ ساله می باشد (در صورت تغییر نرخ بهره و یا زمان بازپرداخت مطابق با تفاهم نامه با بانکها متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد)

۴-      در صورتیکه زوجین هر دو دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی باشند مبلغ مذکور به هر دو نفر تعلق می گیرد.

۵-      شرایط ضامنین مطابق با شرایط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و استعلامات مربوطه جهت اقساط معوقه یا داشتن چک برگشتی جهت متقاضی و ضامن توسط بانک عامل صورت خواهد پذیرفت.

۶-        ثبت نام فقط از طریق پورتال معاونت دانشجویی www.stu.iau.ir خواهد بود. لذا نیاز به هیچگونه مراحل اداری و مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاهی نمی باشد.

 مدارک لازم جهت ثبت نام در سامانه وام ازدواج دانشجویی

۱-     تصویر صفحه اول شناسنامه دانشجوی متقاضی

۲-     تصویر صفحه دوم شناسنامه دانشجوی متقاضی

۳-     تصویر کارت ملی دانشجوی متقاضی

۴-     تصاویر ۵ صفحه اول سند ازدواج

۵-     تصویر شناسنامه ضامن

۶-      تصویر کارت ملی ضامن

اصل مدارک لازم در زمان مراجعه به بانک

۱-     اصل شناسنامه مربوط به زوج و زوجه

۲-     اصل کارت ملی

۳-     اصل کارت دانشجویی

۴-     ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در ترم جاری یا فرم ثبت نام و انتخاب واحد در ترم جاری

۵-     ارائه عقد نامه/سند ازدواج که تاریخ پس از ۰۶/۰۶/۱۳۹۳ باشد

۶-      ارائه سفته خام به مبلغ ۱۵۵،۰۰۰،۰۰۰ریال که اطلاعات سفته در زمان حضور در شعبه تکمیل می گردد

۷-     ارائه چک ضمانت به مبلغ ۱۵۵،۰۰۰،۰۰۰ریال در وجه پست بانک ایران بدون درج تاریخ

۸-     واریز ۷۰۰،۰۰۰ ریال توسط متقاضی تسهیلات جهت افتتاح حساب

۹-     کپی فیش تلفن محل سکونت جهت دریافت کد پستی معتبر

۱۰-    تکمیل فرم های افتتاح حساب

ضامن

۱-     اصل کارت ملی

۲-     اصل شناسنامه

۳-     ارائه نامه کسر از حقوق از ذیحسابی یا امور مالی سازمان متبوع ممهور به مهر سازمان

۴-     آخرین حکم کارگزینی و فیش حقوقی ممهور به مهر سازمان متبوع

لازم به ذکر است بررسی مدارک وام صرفاً توسط بانک عامل صورت پذیرفته و تائید صحت مدارک ارسالی بر عهده بانک می باشد. ضمناً در صورتی که متقاضیان در هر مرحله با مشکلی مواجه گردید و یا فرایند ثبت نام تا دریافت وام بیش از ۳۰ روز بطول انجامید به آدرس mirzadeh@iau.ac.ir یا kardar@iau.ac.ir ایمیل ارسال فرمایند. لازم به توضیح است نرم افزار تکمیلی مربوطه در حال تهیه می باشد و متعاقباً جهت بهره برداری در سایت قرار داده خواهد شد.

این بخشنامه درمورخ ۱۳۹۳/۰۷/۰۹ به تائید ریاست محترم دانشگاه رسید.


هفته بسیج گرامی باد

۱ نظر

url

 

سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است. خاطره جوانمردان پاکدامن و غیوری که شیران روز و زاهدان شب بودند و صحنه نبرد با شیطان زر و زور را با عرصه جهاد با نفس اماره به هم آمیختند و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند. جوانانی که از لذات و هوسهای جوانی برای خدا گذشتند و پیرانی که محنت میدان جنگ را بر راحت پیرانه سر ترجیح دادند و مردانی که محبت زن و فرزند و یار و دیار را در قربانگاه عشق الهی فدا کردند؛ خاطره انسانهای بزرگ و کم ادعایی که کمر به دفاع از ارزشهای الهی بستند و از هیبت دروغین قدرتهایی که برای حفظ فرهنگ و ارزشهای جاهلی غرب به مصاف ارزشهای الهی آمده بودند، نهراسیدند.

هفته بسیج گرامی باد


کلاس درس آشنایی با قران کریم ترم جاری ۹۳۹۴۱

نظر دهید

قابل توجه دانشجویانی که درس آشنایی با قرآن را انتخاب نموده اند

کلاس درس آشنایی با قرآن کریم در روزهای شنبه و یکشنبه  (یک هفته در میان) از ساعت ۱۳ الی ۱۴:۳۰ برگزار میشود.


ثبت نام هجدهمین دوره ازدواج دانشجویی آغاز شد

نظر دهید

قابل توجه دانشجویانی که تاریخ عقد آنها از ۹۲/۰۷/۰۱ لغایت ۹۳/۰۷/۳۰ می باشند 

 

images

 

حجت‌الاسلام والمسلمین میرمجید قریشی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ترویج سنت حسنه ازدواج در میان جوانان به ویژه دانشجویان فرهیخته و تحکیم بنیان خانواده و مهارت افزایی زوج‌های دانشجو و با تأکید بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی، در دانشگاه‌های سراسر کشور ثبت نام هجدهمین دوره ازدواج دانشجویی از ۵ مهر ماه همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س)آغاز گردید و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.
بر این اساس زوج‌های دانشجوی متقاضی حضور در این برنامه‌ها  که تاریخ عقد آنها از ۹۲/۰۷/۰۱ لغایت ۹۳/۰۷/۳۰ می باشند می‌توانند با مراجعه به سایت nahad.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
وی تأکید کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته هدیه ویژه مقام معظم رهبری به زوج های دانشجو در قالب سفر زیارتی ۳ روزه مشهد مقدس اهدا خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به دیدار اخیر دانشجویان با رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان، و تأکید معظم له به ضرورت سیاستگذاری برای ترغیب دانشجویان به ازدواج، ستاد ازدواج دانشجویی ویژه‌ برنامه‌هایی را برای ترویج ازدواج در بین دانشجویان مجرد در نظر دارد.
گفتنی است پیش بینی می‌شود امسال حدود ۵۰ هزار زوج دانشجو در این طرح شرکت نمایند. در طی چند سال برگزاری ازدواج دانشجویی، پایداری بالا و وجود کمترین میزان طلاق در ازدواج‌های دانشجویی در آمارهای رسمی ارایه شده، مشاهده می‌شود.
معاون فرهنگی، سیاسی نهاد افزود: یکی از مهمترین دلایل پایین بودن آمار طلاق در میان مخاطبان طرح ازدواج دانشجویی شرکت در دوره‌های مهارت افزایی و انتخاب آگاهانه است و برای این اساس طرح دوره‌های مجازی آموزش‌های قبل و بعد از ازدواج طراحی و در آینده نزدیک ارائه خواهد شد همان گونه که در تابستان گذشته حدود ۱۵ هزار دانشجوی مجرد در دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج شرکت نمودند.
یادآوری می‌شود در سال گذشته و طی برگزاری هفدهمین دوره ازدواج دانشجویی (طرح همسفر تا بهشت) به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حدود ۲۵ هزار زوج دانشجو از بهمن ماه سال ۹۲ تا پایان اردیبهشت ۹۳ به مشهد الرضا (ع) مشرف شدند و از ویژه برنامه‌های زیارتی، فرهنگی،‌ آموزشی و گردشگری بهره‌مند گردیدند.

زمان تشکیل کلاسهای دانشگاه آزاد اسلامی

۴ نظر

کلاسهای دانشگاه آزاد اسلامی تکاب روز چهارشنبه مورخه ۲۳/۰۷/۹۳ برگزار خواهد شد


<bgsound src="http://your/music/file.mid" loop="infinite">